چگونه با iPhone خود عکاسی معتبر از سبک زندگی را عکاسی کنیم

چگونه با iPhone خود عکاسی معتبر از سبک زندگی را عکاسی کنیم

چگونه با iPhone خود عکاسی معتبر از سبک زندگی را عکاسی کنیم

عکاسی در سبک زندگی افراد واقعی را که در حال انجام کارهای واقعی هستند ثبت می کند. این جنبه های مشترکی با عکاسی پرتره و خانواده دارد ، اما هدف این است که لحظات معتبر را به شیوه ای خلاقانه ثبت کنید. این بدان معناست که هیچ استودیویی ، نورپردازی فانتزی یا ژست های صحنه ای وجود ندارد ، اما این بدان معنا نیست که عکس های فوری بگیرید و برچسب “سبک زندگی” را روی آن بزنید. مهمتر از همه ، عکاسی از شیوه زندگی ، زندگی واقعی را به گونه ای ثبت می کند که داستانی خلاقانه را روایت می کند. عکاسی سبک زندگی عالی به مهارت ، خلاقیت و توانایی یافتن لحظات خاص در زندگی روزمره نیاز دارد.

Mobile banner: Download Gemini Photos and get rid of all the duplicate lifestyle photos
Desktop banner: Download Gemini Photos and get rid of all the duplicate lifestyle photos

عکاسی از سبک زندگی چیست و شامل چه مواردی است؟

عکس های سبک زندگی داستانی صمیمی و بدون صحنه را بیان می کند. به این ترتیب ، عکاسی از سبک زندگی مشترک زیادی با عکاسی خبری دارد ، اما به عنوان ترکیبی زیبا از ژانرها ، فضای خود را در دنیای عکاسی اشغال می کند. اکثر عکس های سبک زندگی شامل افراد می شود ، اما اگر داستانی را مشاهده کنید که نیاز به روایت دارد و کسی در اطراف نیست که آن را بیان کند ، سوژه های انسانی اجباری نیستند. عکسهای زندگی در حال زندگی می توانند بر یک محیط ، رویداد یا شیء تا زمانی که واقعی و تأثیرگذار باشند متمرکز شوند.

عکاسی پرتره در مقابل شیوه زندگی

اکثر پرتره ها احساسات یا شخصیت یک شخص را در عکسی که قرار داده شده است به تصویر می کشند. شخص به احتمال زیاد به جز ژست گرفتن کار زیادی انجام نمی دهد و عکاسان پرتره به طور سنتی از عمق میدان کم استفاده می کنند تا حواس پرتی ها را به حداقل برسانند و واقعاً روی شخص مورد نظر تمرکز می کنند.

عکاسی در سبک زندگی بیشتر بر کل داستان متمرکز است و یک فرد را در محیط طبیعی خود ثبت می کند – کار ، بازی یا فقط خود بودن. این تنظیم بخشی از عکاسی از سبک زندگی است و در حالی که به صحنه نمی رود ، شامل عناصری است که به داستان عکاسی گفته شده می افزاید.

شیوه زندگی در مقابل عکاسی خانوادگی

سبک زندگی و عکاسی خانوادگی دارای چندین عنصر هستند و اغلب می توانند بسیار شبیه هم باشند. بسیاری از عکاسان خانوادگی در واقع در حال عکاسی از شیوه زندگی هستند و به خانواده ها اجازه می دهند تا هنگام عکاسی تصاویر را به طور طبیعی تعامل کنند. عکس های خانوادگی مطرح شده در گروه سبک زندگی قرار نمی گیرند ، اما ما بسیاری از عکس های خانوادگی عالی را مشاهده کرده ایم که دارای همه عناصر ضروری برای یک عکس سبک زندگی عالی هستند – محیط طبیعی ، تعاملات طبیعی و یک داستان بصری.

عکاسی از محصولات سبک زندگی چیست؟

عکاسی محصول از شیوه زندگی می تواند توسط شرکتها مورد استفاده قرار گیرد تا نحوه استفاده مردم از محصولات را برجسته کند. آنها معمولاً بیشتر از یک عکاسی سبک زندگی سنتی به صحنه می روند ، اما یک عکاس خوب سبک زندگی می خواهد محصول را به روشی که طبیعی به نظر می رسد به نمایش بگذارد. با عکاسی از محصولات سبک زندگی ، چالش پیدا کردن تعادل است. بدیهی است که محصول باید نقطه کانونی باشد ، اما محیط ، افراد و نورپردازی همگی نقش مهمی در جلوه واقعی و بدون تصور به عکس بازی می کنند.

تنظیمات دوربین iPhone و لنزها برای عکس های سبک زندگی

از بسیاری جهات ، iPhone شما بهترین دوربین برای عکاسی در سبک زندگی است. آیفون ها محجوب و ترسناک نیستند ، بنابراین می توانید به طور مخفیانه عکس هایی بگیرید که کمی طبیعی تر هستند. در اینجا برخی از تنظیمات و لنزهایی است که ما برای برجسته کردن عکس های سبک زندگی شما توصیه می کنیم.

عکاسی در حالت پشت سر هم

حالت پشت سر هم عکس های زیادی پشت سر هم می گیرد ، بنابراین برای ثبت لحظاتی که افراد به سرعت در حال حرکت هستند مفید است. اکنون عکس بگیرید و بعداً عکس های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. برای عکاسی در حالت پشت سر هم ، انگشت خود را روی شاتر نگه دارید و به سمت چپ بکشید.

استفاده از قفل AE/AF

هر جا که می خواهید لنز شما فوکوس کند انگشت خود را روی صفحه نگه دارید. وقتی کادر زرد در اطراف شی ظاهر می شود ، می دانید که کار می کند. همچنین می توانید خورشید زرد روی صفحه را به سمت بالا ببرید تا صحنه روشن تر یا پایین تر شود تا تاریک تر شود.

استفاده از لنز تله

آیا با آیفون جدیدتری که دارای گزینه های مختلف لنز است عکاسی می کنید؟ لنزهای تله را برای عکسهای صمیمی تری از افرادی که از آنها عکاسی می کنید ، امتحان کنید ، یا به سادگی یک صحنه را بدون آنقدر نزدیک کنید که آن را مختل کنید. اگر iPhone شما مجهز به لنز تله فوتو نیست ، وسوسه نشوید از زوم نوری گوشی خود استفاده کنید. در عوض ، روی یک لنز تله خارجی سرمایه گذاری کنید که می توانید هر زمان که عکاسی های شما برای انعطاف پذیری بیشتر درخواست می کنند استفاده کنید.

5 نکته در عکاسی از شیوه زندگی که باید رعایت کنید

برای برنامه ریزی اولین عکاسی سبک زندگی آماده اید؟ در اینجا چند نکته و ایده برای عکس های منحصر به فرد سبک زندگی وجود دارد.

1. در جایی که سوژه های شما احساس راحتی می کنند عکس بگیرید

هنگام عکاسی از سبک زندگی ، آخرین چیزی که می خواهید صحنه ای ساختگی و ساختگی است. در حالی که تنظیمات شما مهم است ، اما مهمتر این است که معتبر است. از موضوعات در هر کجا که راحت تر هستند عکاسی کنید ، خواه در جنگل قدم بزنید یا روی نیمکت خنک شوید. خانه آشفته؟ عرقش نکن آن اجسامی که در حال حاضر حواسشان را پرت می کنند بعداً خاطرات خوبی را برای شما رقم می زنند.

2. موضوعات خود را مطرح نکنید

این می تواند وسوسه انگیز باشد که به مردم بگویید ژست خود را حفظ کنند یا در جهت خاصی نگاه کنند ، به خصوص اگر تجربه این کار را با انواع دیگر عکاسی دارید. با عکاسی سبک زندگی ، شما به دنبال لحظات صریح تری هستید. به جای این که به افراد بگویید چگونه ژست بگیرند ، فعالیت هایی را که می توانند انجام دهند پیشنهاد دهید و سپس آنها را در حالت های طبیعی ثبت کنید.

3. جزئیات را ضبط کنید

شما در حال بیان داستانی با عکس های سبک زندگی خود هستید ، به این معنی که جزئیات کوچک به اندازه تصویر بزرگ اهمیت دارند. بین عکس هایی که از سوژه های خود در حال انجام کارها هستند ، مراقب جزئیاتی باشید که لحظه را خاص می کند. ممکن است یک جفت دست فنجان چای بخار گرفته ، توری روی سجاف لباس ، یا حتی نمای نزدیک اسباب بازی پخش شده روی زمین باشد.

4. بدنبال نور طبیعی

باشید

نور مصنوعی در عکاسی از شیوه زندگی خوب عمل نمی کند ، بنابراین وظیفه شما به عنوان عکاس این است که نور طبیعی عالی بیابید و از آن برای ثبت تصاویر سبک زندگی خود استفاده کنید. وقتی به دنبال عکس های واضح تری هستید این می تواند چالش برانگیز باشد. به جای جابجایی سوژه ها یا پیشنهاد تنظیم یا حالت های متفاوت ، خودتان را حرکت دهید و زاویه دوربین خود را تنظیم کنید تا نور مناسبی پیدا کنید.

5. گل دیواری

باشید

شما واقعا این عکاسی را تنظیم نمی کنید ، بنابراین با خیال راحت یک قدم به عقب بردارید و لحظه هایی را که اتفاق می افتد بدون دخالت در آنها ثبت کنید. مگر اینکه موضوعات شما بطور قابل ملاحظه ای ناراحت کننده باشند و مطمئن نباشند چه کار کنند ، باید از دادن هرگونه جهت خودداری کنید. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که جادو اتفاق می افتد.

عکاسی در سبک زندگی یک سرگرمی سرگرم کننده و چالش برانگیز است ، مخصوصاً اگر عادت دارید کنترل بیشتری بر روی عکاسی داشته باشید. در خانه با خانواده خود تمرین کنید و سپس حلقه خود را گسترش دهید و از دوستان ، آشنایان و همکاران عکس بگیرید. در مورد عکاسی و کنار گذاشتن کنترل اطلاعات زیادی خواهید آموخت.

مترجم:محمدرضا حفظی